Pozvánka - Vánoční besídka

 

 

Zveřejněno: 3. 11. 2023

Lampionový průvod 2023

20. září 2023 jsme se opět po roce podíleli na pořádání lampionového průvodu v Milířích.Děkujeme všem za účast a už se těšíme zase za rok.

 

Eva Bartošová, DiS.

sociální pracovnice

 

Zveřejněno: 2.11.2023

 

Letos slavíme 30 let

V životě člověka znamenají třicetiny jeden z mnoha malých mezníků, zatímco třicet let od vzniku Domova znamená mnoho let vynaloženého úsilí, odborné práce, trpělivosti a lásky všech zaměstnanců, kteří svoji práci dělají, jak nejlépe dovedou, a to se odráží na kvalitě poskytované služby a spokojenosti klientů.


Takové jubileum si zaslouží pořádnou oslavu, a přesně taková se konala v pátek 22. září v prostorách Domova. Oslavy 30. výročí se zúčastnila celá řada hostů: náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast sociálních věcí, investic a majetku Martin Záhoř, ředitelé Domovů sociálních služeb, zástupci spřátelených institucí, bývalí i současní zaměstnanci spolu s klienty Domova a dalšími hosty, kteří podpořili celou akci.

Pracovníci Domova společně s klienty připravili bohatý program. Část programu se odehrávala ve společenské místnosti Domova. Zahájení se ujala paní ředitelka a dále jsme mohli vyslechnout i několik slavnostních proslovů, následně všichni přítomní zhlédli čtyři představení. Všechna se velmi líbila a byla oceněna velkým potleskem. O největší pobavení publika se zasloužilo vtipně pojaté zpracování pohádky Popelka.

Druhá část proběhla ve venkovních prostorách Domova, kde bylo slavnostně otevřeno nové venkovní hřiště s herními a cvičícími prvky. Nechyběl ani obrovský dort, diskotéka a další doprovodný program, který malinko ovlivnilo nepříznivé počasí i přes jeho nepřízeň se akce velmi zdařila. Každý z návštěvníků si mohl odnést nejen zážitky, ale i drobný upomínkový předmět.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem sponzorům a dárcům. Velice si vážíme každé pomoci, kterou využíváme ke zkvalitnění života našich klientů.Zveřejněno: 2.10.2023

 

Slavíme narozeniny!!!

Velký den čeká náš Domov!!! V pátek 22. září 2023 oslavíme již 30 let provozu!!!V 9.30 hodin začne bohatý program, během kterého budou moci návštěvníci vidět vše podstatné ze života v našem Domově. Ukážeme Vám prezentaci naší činnosti, vystoupení našich uživatelů anebo Vás provedeme prostory Domova. 

Chybět nebude ani zábavný program pro všechny účastníky, a tak přinejmenším do 15.30 hodin, kdy je naplánováno oficiální ukončení akce, bude o zábavu postaráno. 


Zveřejněno: 18.9.2023

 

Prostor pro duši 2023

Ve dnech 7. a 8. června se ve společenském areálu Mže uskutečnil 19. ročník přehlídky tvořivosti a schopností dětí s postižením Prostor pro duši. Projekt vznikl v roce 2002 z myšlenky PhDr. Zlaty Sedláčkové a Mgr. Ireny Hušínové.


Pozvání k účasti a aktivnímu vystoupení přijalo 18 zařízení z Plzeňského, Ústeckého a Jihočeského kraje. Na parketu se postupně vystřídalo téměř   tři sta šedesát účinkujících například z těchto zařízení: Denní stacionář Klíček, Denní stacionář Jitřenka, Dětský domov Tachov, Dětský domov Čtyřlístek Planá u Mariánských Lázní, Základní škola speciální Plzeň, Domov Petra Mačkov, Domov sociálních služeb Háj u Duchcova,  Základní škola Kostelní Tachov, Základní škola Zárečná Tachov,  Základní škola Hornická Tachov, Základní škola Jih Mariánské Lázně, Mateřská škola Lom Tyršova Tachov, Občanské sdružení Ty a Já Plzeň, Spolek Aleš, Happy Handicap, Centrum sociálních služeb Zbůch a i my jsme prezentovali výsledky aktivizačních činností uživatelů Domova.

Výkon všech účinkujících byl naprosto úchvatný, nezapomenutelná byla pohybová vystoupení dětí z mateřské školy, dramatizace inspirovaná známou pohádkou O veliké řepě, vystoupení se švihadly žáků ZŠ Zárečná Tachov, taneční vystoupení Domova Petra Mačkov, DOZP Bystřice nad Úhlavou „Tanec je náš život“. Nováčky letos byli Denní stacionář Klíček a ZŠ Jih Mariánské Lázně, věříme, že se jim u nás líbilo. I letos byla k vidění stínohra O červené karkulce, se kterou vystoupil DD Čtyřlístek Planá. Obrovský aplaus si vysloužila vystoupení inspirovaná muzikály Pomáda, Krysař a Karkulka. Každé vystoupení v sobě skrývalo spoustu vynikajících nápadů, které byly rozvinuty a dotaženy k úspěšnému závěru velkým množstvím práce účinkujících a jejich pedagogů.

Akce se konala v nově zrekonstruovaném společenském areálu Mže, jehož technické zázemí přispělo velkou měrou k úspěchu celé akci. Velké poděkování si zaslouží všichni zaměstnanci Domova, kteří se podíleli na přípravě a realizaci akce.

 

Eva Bartošová, DiS.

sociální pracovnice

 

Datum zveřejnění: 29.06.2023