Vydařené Velikonoce

Letošní Velikonoce nás velmi překvapily. Čím? Za poslední roky opravdu neobvykle studeným jarním počasím.


Ale i přesto jsme se nenechali odradit a užili jsme si společně úplně báječné jarní svátky. Kdo překročil práh našeho domova, zanechal za sebou chlad, ledový vítr, déšť a dostal se do pravé jarní atmosféry s rozkvetlými květinami, ptáčky, ovečkami a kuřátky, vše jsme si vytvořili z papíru, keramiky nebo jiných materiálů při našich aktivizačních činnostech.

Klienti, kteří upřednostňují činnosti více zaměřené k pohybu, hudebnímu a dramatickému sebevyjádření, se již dlouho věnovali těmto aktivitám s jarní a velikonoční tématikou – muzikoterapie (hra na zvonky Tři Slípky, dramatická činnost – pohádka Jak kohouti obarvili svět, Lesní král, pohybová činnost – tanec Vajíčka a mnoho dalšího). Všechny činnosti směřovaly k jedinému - k Zelenému čtvrtku, dni, kdy se již tradičně koná setkání se všemi našimi partnery, přáteli, příznivci a rodinnými příslušníky u příležitosti Velikonoční besídky.

Besídka byla zahájena francouzskou lidovou písní Tři slípky, která byla interpretována na barevné zvonky a tím získala romantickou podobu. Velkým překvapením pro všechny bylo vystoupení Vodník, pohybová dramatizace balady Karla Jaromíra Erbena ze sbírky Kytice, v němž se povedlo účinkujícím pouze pomocí pohybu vyjádřit velký příběh a emoce. Pak již následovala celá řada veselých vystoupení, ve kterých jsme ukázali energii a temperament.

Diváci měli možnost pobavit se v naší Veselé škole, kde se naučili popřát krásné Velikonoce ve znakovém jazyce nebo se chviličku bát se strašidly z písně Máme doma obludu. Dokonce se nám povedlo vehnat divákům do očí slzy smíchu díky scénce Křemílka a Vochomůrky, které také probudilo jaro. Vše se zdařilo na jedničku, naši hosté snahu a úsilí odměnili potleskem, který potěšil všechny účinkující. Hostům a partnerům patří obrovské poděkování za spoustu dárků, které nám udělali úžasnou Velikonoční nadílku.

Velikonoční tradice jsme přenesli také na pondělí, zástupci mužského pokolení v našem zařízení nezapomněli pomocí pomlázek omladit dívky a ženy v domově, na koledu se vydali také po vsi, kde koledníky vlídně přijali a obdarovali.

Co nás čeká teď? – No přece jaro a snad krásné, slunečné a teplé počasí!!!

  

Foto z akce: