Dětské světy Plasy

V sobotu 17.6.2017 jsme se zúčastnili dalšího ročníku Setkání dětských světů, které se tentokrát konalo v Plasích v blízkosti areálu tamního kláštera.


Letošní ročník krásné akce, na níž se setkávají děti z dětských domovů, domovů pro osoby se zdravotním postižením a veřejnost, měl název V šapitó - dostali jsme se tak do cirkusového světa. Na začátku nás potěšil koncert Adama Mišíka, ostatní program byl také zajímavý.

Prostředí cirkusu je pro nás velmi atraktivní a možnost vyzkoušet si celou řadu dovedností artistů, klaunů a žonglérů byla neodolatelná. Vyzkoušeli jsme si bublinkovou show, naučili jsme se žonglovat, nafoukli si balonky a přeměnili je ve psa, ti odvážní z nás si vyzkoušeli vzdušnou akrobacii na šálách a provazochodectví, stříleli jsme z luku na cirkusové střelnici, projeli jsme se na koních.

Krásné bylo také setkání s kamarády z ostatních domovů pečujících o děti - pozdravili jsme se s kamarády z Bystřice, Tachova, Plané i Kašperských Hor.  Bylo to super, líbilo se nám i to, že i my jsme mohli přispět svým vystoupením k dobré náladě.

Již dnes se těšíme na další podobné akce.

  

Foto z akce: