Jaké je naše léto?

Odpověď na otázku je jednoznačná - je krásné, plné pohody a zábavy. Letošní léto se vyznačuje nestálým počasím, které jako by se houpalo na pořádné houpačce. Je horko a sucho k zalknutí nebo naopak prší a je chladno, přesto je nám krásně, protože máme prázdniny. 


Nejraději ze všeho čas trávíme pohybem - chodíme na kondiční procházky, proháníme koloběžky a kola, hrajeme kuželky a využíváme naše travnaté hřiště na míčové hry. Letos se pokoušíme naučit se základy volejbalu, zatím nejsme příliš úspěšní, ale nevzdáváme se.

Pokud jsme unavení nebo nám počasí nepřeje, velmi rádi navštívíme kinokavárnu. To se naše jídelna přemění na promítací sál, ve kterém se k hezkému filmu, puštěnému na přání diváku, podávají popcorn, kofola, moučník a káva. To vše je za lidové ceny - platí se úsměvem a hezkým slovem. Již jsme viděli trilogii Slunce, seno….. Trhali jsme velrybě stoličku, Dostali tatínka do polepšovny a chystáme se na film S tebou mě baví svět.

Rádi si také zazpíváme a zatančíme. Prázdniny jsme vítali krásnou diskotékou v naší zahradě, měli jsme pravou garden party s živou hudbou. Tančili jsme na známé hity Michala Davida, Heleny Vondráčkové i zahraničních interpretů, které nám krásně zazpívala slečna Diana Maříková, které patří obrovské poděkování. Všichni jsme byli potěšeni jejím úžasným profesionálním výkonem, který byl doplněn o přátelství a dokázal nás povznést a zapomenout na každodenní starosti. Moc slečně Dianě a jejímu kolegovi děkujeme. Zúčastnili jsme se také hudebního festivalu Tarock, jehož návštěva byla pro nás úplnou novinkou. Velmi se nám tam líbilo a určitě se podíváme i příští rok.

Věnujeme se také naší zahrádce, okopáváme, zaléváme, plejeme a hlavně sklízíme. Aktuálně nám krásně dozrává rybíz a taková nadýchaná bublanina, kterou jsme si v naší cvičné kuchyňce upekli minulý týden, se na jazyku přímo rozplývala. O tom podrobněji až příště.

 

Foto z akce: