Vytvoření relaxační zóny

Domov pro osoby se zdravotním postižením Milíře zaslal 28. 3. 2017 svou žádost o získání finančních prostředků Nadaci ČEZ pro podporu projektu: „ Vytvoření relaxační zóny pro osoby s kombinovaným postižením“. Projekt byl založen na konkrétních potřebách naší cílové skupiny, tedy osob s handicapem, na zkvalitnění prostředí, ve kterém žijí a zároveň na aktivním zapojení veřejnosti/ dobrovolníků na realizaci projektu. Náš Domov byl úspěšný a díky podpoře veřejnosti v charitativní mobilní aplikací EPP jsme získali částku 150 000 Kč.


K vytvoření – renovaci relaxačních zón nás přivedly zejména měnící se potřeby našich klientů, které byly zapříčiněné i zvýšením věku klientů na průměrných 24 let věku a tím i nutností vytvořit novou relaxační zónu. Projekt byl realizován dle původního záměru a účelu příspěvku. Byly vytvořeny 2 relaxační zóny - v průběhu realizace jsme vytvořili novou povrchovou úpravu stěn (PVC obklady stěn byly odstraněny), vymalovali barvami dle přání klientů Domova Milíře, vyměnili nevhodné zásuvky a vypínače, vyměnili nevhodné radiátory (vyšší výhřevnost, bezpečnější pro uživatele s ohledem na tvar) a vybavili novým nábytkem. Pořídili jsme pohodlné a dobře udržovatelné sedací soupravy, křesla, knihovny, stolky, poličky, některé části původního nábytku jsme zrenovovali. K relaxaci a pocitu uvolnění přispějí vhodně zvolené relaxace, na jejichž výběru i vytváření se sami podíleli klienti.

Projekt prospěl všem klientům našeho Domova, kteří jsou sociálně znevýhodnění natolik, že nemohou využívat jiných než pobytových služeb. Vytvořením relaxačních zón jsme získali prostor pro individuální, výchovné, vzdělávací i volnočasové aktivity. Velmi pozitivně klienti našeho zařízení vnímali možnost spolupodílet se na vytváření nových relaxačních zón (výběr nábytku a dekorací, úklid, montáž nábytku).

Velmi děkujeme Nadaci ČEZ za finanční dar, který podpořil realizaci celého projektu. Vážíme si podpory, bez níž by nemohly vzniknout nové relaxační zóny.

 

Foto z akce: