Oslava svátků jara

Pletení pomlázky, barvení vajíček, voňavý beránek, sladký mazanec, krásná originální výzdoba a samozřejmě také Velikonoční besídka, to vše patří v Domově Milíře k Velikonocům.


Domov pro osoby se zdravotním postižením Milíře přivítal na Zelený čtvrtek 28. března více než sedm desítek hostů. Podpořit akci uspořádanou při příležitosti svátků jara přijeli náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Mgr. Zdeněk Honz, představitelé města Tachov i okolních obcí a další významní hosté z regionu. Pro návštěvníky byl připraven pestrý program složený z koled, písniček, hry na klavír, dramatizací, pohybových vystoupení, vše ve velikonočním, jarním a veselém duchu. Diváci obdivovali skvělé výkony jednotlivců i skupin, které jsou vyvrcholením souvislé a dlouhodobé práce v rámci výchovných a aktivizačních činností probíhajících v Domově.

Úvod besídky obstaralo vystoupení představující Velikonoční tradice v naší zemi v lidových krojích. Součástí programu byla prezentace dramatické činnosti, která se představila několika pohádkami, scénkami s jarní a velikonoční tematikou a také vystoupením na námět muzikálu Noc na Karlštejně. Do besídky se zapojili také nejmenší klienti Domova Milíře, kteří si připravili pohádku o Krtečkovi. Pro diváky bylo velmi inspirující vidět, jak se každý z klientů zařízení snažil zapojit do dění a užíval si svůj úspěch plnými doušky. Velmi zajímavým prvkem byla píseň o Kozlovi, kterou účinkující přetlumočili do znakového jazyka.

Klienti Domova Milíře dostali během besídky krásný dárek, součástí besídky bylo předání nových relaxačních místností. Místnosti vznikly z podpory Nadace ČEZ, která věnovala Domovu Milíře 150 000 Kč. Představit projekt, činnost Nadace ČEZ, aplikace EPP a slavnostně předat relaxační místnosti přijela Mgr. Michaela Jírovcová, mluvčí Skupiny ČEZ pro západní Čechy a regionální manažer komunikace.

Souhrnem měli možnost hosté shlédnout 17 krásných vystoupení, na nichž se aktivně podílelo 35 uživatelů služeb za podpory všech zaměstnanců Domova Milíře. 

Foto z akce: