Prostor pro duši 2019

Ve dnech 5. a 6. června proběhl v tachovském kině Mže již 18. ročník přehlídky tvořivosti a schopností dětí s postižením Prostor pro duši. Projekt vznikl v roce 2002 z myšlenky PhDr. Zlaty Sedláčkové a Mgr. Ireny Hušínové.


Letošní ročník byl důstojnou oslavou vstupu do dospělosti naší akce. Pozvání k účasti a aktivnímu vystoupení přijalo 18 zařízení z Plzeňského, Ústeckého a Jihočeského kraje. Ke spolupráci jsme si letos pozvali studenty tachovského Gymnázia, kteří se podíleli na moderování programu. Na parketu se postupně vystřídalo téměř tři sta účinkující z těchto zařízení: Denní stacionář Jitřenka, Domov pro osoby se zdravotním postižením Nováček, Dětský domov Tachov, Dětský domov Čtyřlístek Planá u Mariánských Lázní, Základní škola speciální Plzeň, Domov Petra Mačkov, Domov sociálních služeb Háj u Duchcova, Základní a mateřská škola Tachov, Petra Jilemnického, Základní škola Kostelní Tachov, Základní škola Zárečná Tachov, Základní škola Hornická Tachov, Základní a Mateřská škola Lesná, Mateřská škola Lom u Tachova, Občanské sdružení Ty a Já Plzeň, Spolek Aleš, Happy Handicap, ZŠ speciální a Praktická škola Diakonie Merklín, Gymnázium Tachov a i my jsme prezentovali výsledky aktivizačních činností uživatelů Domova.

Výkon všech účinkujících byl naprosto úchvatný, nezapomenutelná byla pohybová vystoupení dětí z mateřské školy, dramatizace inspirovaná známou pohádkou Boudo, budko ztvárněná žáky speciální školy v Merklíně, taneční vystoupení Hájských kohoutů, stínohra Historie tance zatančená žáky Základní školy Zárečná. Obrovský aplaus si vysloužil také muzikál Drákula, který si připravili uživatelé Domova Milíře a v duetu s naším zpěvákem Gejzou zazpívala talentovaná studentka tachovského Gymnázia Natálka.  Každé vystoupení v sobě skrývalo spoustu vynikajících nápadů, které byly rozvinuty a dotaženy k úspěšnému závěru velkým množstvím práce účinkujících a jejich pedagogů. 

Velké poděkování si zaslouží všichni zaměstnanci Domova, kteří se podíleli na přípravě a realizaci, Gymnázium Tachov za podporu akce, MKS Tachov, partneři  podílející se na zajištění občerstvení účastníků Jednota Tachov, Chodovar Chodová Planá.

Věříme, že letošní Prostor pro duši se stal výborným startem do dospělosti přehlídky a již dnes se těšíme na 19. ročník.

 


Foto z akce: